Pierwsze nowe legitymacje hdk

Otrzymaliśmy pierwsze zdjęcia nowych legitymacji hdk. Oto legitymacje jakie są wydawane w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Pisaliśmy o nich w artykule Nowy wzór legitymacji honorowego dawcy krwi Termin rzeczywistego wejścia nowych legitymacji przeciąga się w czasie. Jest to wynikiem problemów logistycznych.
PS. Dziękuję Kamilowi za zgodę na wykorzystanie zdjęć.

16 komentarzy

 • Adam

  Nie ma żadnego połączenia systemu pomiedzp punktami rckik .
  Sam oddawałem ostatnio w 5 różnych punktach po upływie 7 dni od donacji i nikt tego nie zauważył

  • krwiodawca

   Witam serdecznie!
   Może Pani prosić o wydanie każdorazowe zaświadczenia o oddanej krwi. Niektóre centra mają również dostęp do systemu przez stronę internetową a za 3 lata powstanie system e-krew do którego wszyscy dawcy będą mieli dostęp przez stronę www i aplikację mobilną.

 • ANONIMOWY

  Wiem. Od pani z rejestracji dostałem informację że nową legitymację ( starej nie mam) muszę wyrobić w rckik w którym oddawalem pierwszy raz. Czy to prawda?

 • Maria

  Orientujecie się czy istnieje ogólnopolski system w którym zapisywane są donacje? Innymi słowy: czy mogę pójść do dowolnego RCKIK i poprosić o elektroniczny wydruk moich dotychczasowych donacji? Jeśli nie, to na jakiej podstawie będą wydawane legitymacje ZHDK?

  • krwiodawca

   Witam serdecznie!
   Istnieje Krajowy Rejestr Dawców Krwi jednak strasznie kuleje. Nie jest np połączony z rejestrami centrów resortowych. Obecnie jest tworzony nowy system e-krew. Będzie on bazował na obecnym z tym, że dane mają być zintegrowane. Teraz aby być pewnym, że wszystkie donacje zostaną wzięte pod uwagę przy staraniu się o odznakę nalezy poprosić o przesłanie zaświadczeń o ilości oddanej krwi z wszystkich centrów krwiodawstwa (nie punktów) i porównanie ich z systemem. Jeżeli zauważymy, że nie są wszystkie donacje ujęte to do PCK należy dostarczyć kilka zaświadczeń chyba, że centrum zgodzi się wypisać zaświadczenie ujmując donacje również z obcych punktów. Mamy nadzieję, że wraz z nowym rejestrem wszystkie te problemy znikną.

 • Micaeli

  Kiedy będą w mazowieckim RCKiK nowe legitymacje?

  Z informacji PCK na nowych legitymacjach zapisuje siedonacje – czy to prawda?

 • Micaeli

  A gdziegtu miejsce na wpis o dokonanej donacji?
  Chyba, że zapisuje się elektronicznie – tylko wtedy czy RCKIK mają urządzenia do zapisu elektronicznego na nich?

  • krwiodawca

   Według przepisów to centra krwiodawstwa już od kilku miesięcy powinny wydawać tylko nowe legitymacje. Jednak w związku z wynikłymi problemami podczas wdrożenia nowych legitymacji proces ten opóźnia się. Przepisy nie dają możliwości wyboru centrom krwiodawstwa muszą wydawać legitymacje donacyjne w nowej formie. Czy tak będzie czy to się zmieni, tego nikt nie wie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Czerwona Nitka 30 sekund

Spot w ramach kampanii Twoja krew, moje życie

Opublikowany przez krwiodawcy.org na 15 czerwca 2016

... zobacz inne spoty ...
Film edukacyjny NCK

Widzieliście film edukacyjny Narodowe Centrum Krwi. 5-minutowy spot propaguje honorowe krwiodawstwo. Jak Wam się podoba? Film stworzony został w ramach kampanii Twoja krew, moje życie Obejrzyj i PODAJ DALEJ! #czerwonanitka https://www.facebook.com/krwiodawcy/videos/1164644343556434/

Opublikowany przez krwiodawcy.org na 10 lipca 2016

... zobacz inne spoty ...
Kto to jest bohater?

Opublikowany przez krwiodawcy.org na 29 września 2016

... zobacz inne spoty ...

Zgoda na Życie

Zgoda na Życie

Statystyki 2016