fbpx

Pierwsze nowe legitymacje hdk

Otrzymaliśmy pierwsze zdjęcia nowych legitymacji hdk. Oto legitymacje jakie są wydawane w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Pisaliśmy o nich w artykule Nowy wzór legitymacji honorowego dawcy krwi Termin rzeczywistego wejścia nowych legitymacji przeciąga się w czasie. Jest to wynikiem problemów logistycznych.
PS. Dziękuję Kamilowi za zgodę na wykorzystanie zdjęć.

18 komentarzy

 • Adam

  Nie ma żadnego połączenia systemu pomiedzp punktami rckik .
  Sam oddawałem ostatnio w 5 różnych punktach po upływie 7 dni od donacji i nikt tego nie zauważył

  • krwiodawca

   Witam serdecznie!
   Może Pani prosić o wydanie każdorazowe zaświadczenia o oddanej krwi. Niektóre centra mają również dostęp do systemu przez stronę internetową a za 3 lata powstanie system e-krew do którego wszyscy dawcy będą mieli dostęp przez stronę www i aplikację mobilną.

 • ANONIMOWY

  Wiem. Od pani z rejestracji dostałem informację że nową legitymację ( starej nie mam) muszę wyrobić w rckik w którym oddawalem pierwszy raz. Czy to prawda?

 • Maria

  Orientujecie się czy istnieje ogólnopolski system w którym zapisywane są donacje? Innymi słowy: czy mogę pójść do dowolnego RCKIK i poprosić o elektroniczny wydruk moich dotychczasowych donacji? Jeśli nie, to na jakiej podstawie będą wydawane legitymacje ZHDK?

  • krwiodawca

   Witam serdecznie!
   Istnieje Krajowy Rejestr Dawców Krwi jednak strasznie kuleje. Nie jest np połączony z rejestrami centrów resortowych. Obecnie jest tworzony nowy system e-krew. Będzie on bazował na obecnym z tym, że dane mają być zintegrowane. Teraz aby być pewnym, że wszystkie donacje zostaną wzięte pod uwagę przy staraniu się o odznakę nalezy poprosić o przesłanie zaświadczeń o ilości oddanej krwi z wszystkich centrów krwiodawstwa (nie punktów) i porównanie ich z systemem. Jeżeli zauważymy, że nie są wszystkie donacje ujęte to do PCK należy dostarczyć kilka zaświadczeń chyba, że centrum zgodzi się wypisać zaświadczenie ujmując donacje również z obcych punktów. Mamy nadzieję, że wraz z nowym rejestrem wszystkie te problemy znikną.

 • Micaeli

  Kiedy będą w mazowieckim RCKiK nowe legitymacje?

  Z informacji PCK na nowych legitymacjach zapisuje siedonacje – czy to prawda?

 • Micaeli

  A gdziegtu miejsce na wpis o dokonanej donacji?
  Chyba, że zapisuje się elektronicznie – tylko wtedy czy RCKIK mają urządzenia do zapisu elektronicznego na nich?

  • krwiodawca

   Według przepisów to centra krwiodawstwa już od kilku miesięcy powinny wydawać tylko nowe legitymacje. Jednak w związku z wynikłymi problemami podczas wdrożenia nowych legitymacji proces ten opóźnia się. Przepisy nie dają możliwości wyboru centrom krwiodawstwa muszą wydawać legitymacje donacyjne w nowej formie. Czy tak będzie czy to się zmieni, tego nikt nie wie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.