W tym roku przetarg na dostarczanie czekolad wygrała ..

Jak pamiętacie czekolady od 2 lat są kupowane w ramach wspólnego przetargu. O zmianach w sposobie zamawiania posiłku regeneracyjnego pisaliśmy w artykule Nowe zasady zamawiania posiłku regeneracyjnego wydawanego przez RCKiK Pierwszy przetarg zorganizowany na nowych zasadach w 2020 roku wygrała Terravita. Po roku został przeprowadzony przetarg na kolejną partię czekolad. Czytając artykuł Kolejny przetarg na czekolady, jakie zmiany?  możecie się zapoznać ze szczegółami dotyczącymi m in. wymagań stawianych produktom oraz ilością zamawianych dla dawców czekolad.  Dziś nadszedł czas obwieścić kto wygrał ww. przetarg i kto od teraz będzie dostarczał czekolady do wszystkich Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła a tym samym wygrała przetarg  … Terravita.

 

10 komentarzy

 • Jadwiga

  Witam, na czekoladzie z Krwiodawstwa mało nie połamałam zębów. W orzechowej rozdrobnione łupiny no i do tego mały kamien!!! Czy ta czekolada spełnia wogole jakiekolwiek normy? Pozostałe smaki też mają bardzo niska jakość.

 • das

  dobrze że nie litr oleju rzepakowego albo 1kg cukru. W końcu to wartość energetyczna, a że ma być smaczne czy zdrowe, kto by dbał

 • Dariusz CB

  ile powinno być w takim zestawie czekolad gorzkich? Mlecznych? Z innymi dodatkami? Czy to jest też określone?

   • krwiodawca

    Witam serdecznie!
    Niestety nie jesteśmy w stanie porównać czekolad zakupionych z dawnych przetargów i nowych gdyż wtedy nie było wymagań tzw. zdrowotnych a więc określonej górnej granicy ilości cukru w produktach oraz innych dodatkowych wymagań m.in. MZ nie dopuszcza wyrobów czekoladopodobnych oraz czekolady nadziewanej albo nadziewanej z półpłynnym nadzieniem. Wymaga, aby w składzie zaoferowanej czekolady (dotyczy czekolady w każdym gatunku) nie było poza tłuszczem kakaowym innych tłuszczów roślinnych takich jak: olej palmowy, kokosowy, shea, sal. oraz aby nie było syropu glukozowo-fruktozowego lub samego syropu fruktozowego lub glukozowego oraz substancji słodzących.
    Trzeba by sprawdzić czy tamte produkty spełniały te wymagania. Jeżeli nie to nie można ich porównywać.

 • Filip

  Sformułowanie “po roku czasu” jest błędne ?
  Albo po “pewnym czasie” albo “po roku” ?
  Poza tym super, że informujecie ?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.