W tym roku przetarg na dostarczanie czekolad wygrała ..

Jak pamiętacie czekolady od 2 lat są kupowane w ramach wspólnego przetargu. O zmianach w sposobie zamawiania posiłku regeneracyjnego pisaliśmy w artykule Nowe zasady zamawiania posiłku regeneracyjnego wydawanego przez RCKiK Pierwszy przetarg zorganizowany na nowych zasadach w 2020 roku wygrała Terravita. Po roku został przeprowadzony przetarg na kolejną partię czekolad. Czytając artykuł Kolejny przetarg na czekolady, jakie zmiany?  możecie się zapoznać ze szczegółami dotyczącymi m in. wymagań stawianych produktom oraz ilością zamawianych dla dawców czekolad.  Dziś nadszedł czas obwieścić kto wygrał ww. przetarg i kto od teraz będzie dostarczał czekolady do wszystkich Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła a tym samym wygrała przetarg  … Terravita.

 

12 komentarzy do “W tym roku przetarg na dostarczanie czekolad wygrała ..”

 1. Witam, na czekoladzie z Krwiodawstwa mało nie połamałam zębów. W orzechowej rozdrobnione łupiny no i do tego mały kamien!!! Czy ta czekolada spełnia wogole jakiekolwiek normy? Pozostałe smaki też mają bardzo niska jakość.

  Odpowiedz
 2. dobrze że nie litr oleju rzepakowego albo 1kg cukru. W końcu to wartość energetyczna, a że ma być smaczne czy zdrowe, kto by dbał

  Odpowiedz
   • Witam serdecznie!
    Niestety nie jesteśmy w stanie porównać czekolad zakupionych z dawnych przetargów i nowych gdyż wtedy nie było wymagań tzw. zdrowotnych a więc określonej górnej granicy ilości cukru w produktach oraz innych dodatkowych wymagań m.in. MZ nie dopuszcza wyrobów czekoladopodobnych oraz czekolady nadziewanej albo nadziewanej z półpłynnym nadzieniem. Wymaga, aby w składzie zaoferowanej czekolady (dotyczy czekolady w każdym gatunku) nie było poza tłuszczem kakaowym innych tłuszczów roślinnych takich jak: olej palmowy, kokosowy, shea, sal. oraz aby nie było syropu glukozowo-fruktozowego lub samego syropu fruktozowego lub glukozowego oraz substancji słodzących.
    Trzeba by sprawdzić czy tamte produkty spełniały te wymagania. Jeżeli nie to nie można ich porównywać.

    Odpowiedz
 3. Sformułowanie “po roku czasu” jest błędne ?
  Albo po “pewnym czasie” albo “po roku” ?
  Poza tym super, że informujecie ?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Discover more from Honorowe krwiodawstwo i krwiolecznictwo

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading