Oddaj krew - znajdź najbliższy punkt krwiodawstwa
Grafika zachęca do dodawania nakładek na zdjęcia
Grafika zachęca do dodawania znaczków promujących krwiodawstwo na zdjęcia
Grafika przedstawia certyfikat potwierdzający oddanie krwi
Grafika przedstawia kroplę symbolizującą zapasy krwi
Grafika przedstawia osobę oddającą krew
Grafika przedstawia licznik odmierzający dni do donacji
Grafika przedstawia przykładowe hasła jakie możesz dodać do zdjęć promujących dawstwo

Oddawanie krwi i szczepienie w tym samym dniu

Zgodnie z informacji przekazanymi w uprzedniej korespondencji w przypadku przyjęcia szczepionki mRNA firmy Pfizer/BioNTech lub Moderna okres dyskwalifikacji z możliwości oddawania krwi i jej składników wynosi 48 godzin od dnia podania szczepionki. W przypadku przyjęcia szczepionki wektorowej firmy AstraZeneca lub Johnson and Johnson okres dyskwalifikacji z możliwości oddawania krwi i jej składników wynosi 14 dni od dnia podania szczepionki. Dodatkowo w przypadku ewentualnego wystąpienia reakcji poszczepiennej krew lub jej składniki można oddawać po upływie 7 dni od całkowitego ustąpienia objawów tej reakcji.

Jednocześnie zgodnie z opinią prof. dr hab. n. med. Piotra Radziwona, Konsultanta Krajowego w dziedzinie transfuzjologii klinicznej nie jest wymagana dyskwalifikacja czasowa dawców przed podaniem szczepionki natomiast nie jest rekomendowanym łączenie procedur, tj. donacja oraz szczepienie, w tym samym dniu.

Grafika w odcieniu niebieskim przedstawia osobę oddająca krew. Na grafice naniesione sa informacje o okresach dyskwalifikacji po szczepionkach.

Zostaw komentarz