fbpx

Szczepionka przeciw COVID-19 a oddawanie krwi

Szczepionka Pfizera / BioNTech (mRNA)

Krew można oddać:
– po szczepieniu –  po 7 dniach od szczepienia (po każdej dawce)
– w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów po szczepieniu np. wysypka, gorączka, osłabienie; krew można oddać po 7 dniach od ustąpienia objawów

 

9 komentarzy

 • Monika

  Jak zwykle, ministerstwo ma gdzieś ZHDK i większość z nas jest w 3 grupie, czyli zostanie zaszczepionymi za minimum kilka lat?

 • Sebastian Skrzypiec

  Dokladnie mam 40 litrow krwi oddane mam odznake zasluzony dla zdrowia narodu a szczepiony powinienem byc po za kolejnoscią.????!!!!!!!panie ministrze zdrowia prosze pomyslec o dawcach KRWI

 • Adam

  Ja wysłałem zapytanie do Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie 30 grudnia ub. roku. Uważam, że ZHDK powinni być obsługiwani poza kolejnością przy szczepieniach przeciw Covid-19 a zwłaszcza posiadacze pierwszego stopnia ZHDK.

  • Joanna

   Zrobiłam to samo. E-mail z pytaniem wysłany do MZ ale również do lokalnego oddziału PCK wydającego odznaki ZHDK. Czekam na odpowiedź.

 • Janek

  A może by tak w ramach wdzięczności dla dawców krwi pomyśleć nad wcześniejszym zaproszeniem dawców na szczepienie ( oczywiście tych którzy tego chcą ) zdrowy dawca krwi szczególnie ten który regularnie oddaje krew to więcej nowych donacji krwi . Tacy ludzie zawsze dzielą się tym co jest najbardziej potrzebne może system MZ to zauważy i doceni . Co pan na to Panie ministrze zdrowia ?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.