Treść Zarządzenia:
ZARZĄDZENIE Nr 12/2015Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie z dnia 15 kwietnia 2015 r. w sprawie wprowadzenie zasad zwrotu kosztów przejazdu honorowym dawcom krwi.
Na podstawie art. 46 ust. 1 Ustawy z dnia z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2011,Nr 112 poz.654 z późn.zm.) oraz § 5 ust. 1 Statutu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie nadanego zarządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 4 lipca 2012 r. w sprawie nadania statutu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie (Dz.Urz MZ z 2012 r., Nr 53) i w związku z art. 9 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o publicznej służbie krwi (Dz. U. z 1998,Nr 106,poz.681 z późn.zm), zarządzam, co następuje:
§1
Zasłużonemu honorowemu dawcy krwi i honorowemu dawcy krwi, przysługuje zwrot kosztów przejazdu do jednostki organizacyjnej publicznej służby krwi na zasadach określonych rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz.U. z 2013 r. poz. 167).
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zwraca krwiodawcy koszty przejazdu na jego wniosek.
Zwrot kosztów przejazdu przysługuje w wysokości odpowiadającej kosztom przejazdu z miejsca zamieszkania krwiodawcy do najbliższego punktu poboru krwi (siedziba RCKiK w Warszawie ul.Saska 63/75, Oddziały Terenowe lub ekipy wyjazdowe) następującymi publicznymi środkami transportu: kolej (II klasa), autobus, minibus i tramwaj. Zwrot kosztów przejazdu obejmuje przejazd do punktu krwiodawstwa i z powrotem.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie nie zwraca krwiodawcy kosztów przejazdu poniesionych przez krwiodawcę w związku z przejazdem własnym środkiem transportu lub innym niż wymienione w ust 3.§2.
Krwiodawcom przysługuje zwrot kosztów przejazdu w wysokości udokumentowanej biletami lub fakturami obejmującymi cenę biletu środka transportu, wraz ze związanymi z nimi opłatami dodatkowymi, w tym miejscówkami, z uwzględnieniem posiadanej przez krwiodawcę ulgi na dany środek transportu, bez względu na to, z jakiego tytułu ulga
przysługuje.
Zwrot kosztów, o którym mowa w § 1 przysługuje krwiodawcom zamieszkałym na terenie działania Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
W przypadku przyjazdu krwiodawcy z innego województwa, zwrot kosztów przysługuje tylko za bilety komunikacji miejskiej z dworca do punktu pobrań.
Krwiodawcy, który przyjechał na wezwanie RCKiK w Warszawie przysługuje całkowity zwrot kosztów przejazdu.§3.
Zwrot kosztów przejazdu następuje :a) gotówką w kasie lub
b) przelewem na wskazany przez krwiodawcę rachunek bankowy ( w przypadku zamkniętej kasy).
Krwiodawca powinien zgłosić żądanie zwrotu kosztów przejazdu po oddaniu krwi w tym samym dniu lub przy następnej wizycie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, ale nie później niż 3 miesiące od oddania krwi. (a w przypadku oddania krwi w 4 kwartale, najpóźniej do 15 stycznia roku następnego).
§4
1. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 czerwca 2015 r.
[button url=”http://www.rckik-warszawa.com.pl/pliki/Zarz%C4%85dzenie%20zwrot%20koszt%C3%B3w.pdf” center=”yes” desc=”Pobierz dokument w formacie .pdf”]Zarządzenie Dyrektora RCKiK w Warszawie w sprawie zasad zwrotu kosztów przejazdu[/button]
W rckik warszawa OT w Płocku już kilkukrotnie odmówiono mi zwrotu kosztów dojazdu, twierdząc że „u nas tego nie ma”.