Czy zgadzasz się na sprzedaż krwi? – dziwny formularz

Od kilku dni w RCKiK do ankiety otrzymuje się dodatkowy formularz, który służy do wyrażenia zgody na to by nasza krew mogła być sprzedana następnie firmom farmaceutycznym. Oczywiście widzieliśmy o tym, że zarówno krew jak i jej poszczególne składniki są sprzedawane czy to do szpitali, czy też jak to się dzieje w przypadku osocza firmom farmaceutycznym. Zdajemy sobie sprawę z tego, że pobór, wytworzenie składników, przechowywanie czy transport kosztują i centra muszą pozyskiwać środki na w/w cele. Natomiast jesteśmy ciekaw z czego wynika, że te formularze tak nagle weszły do obiegu. Kto z Was się z tym spotkał i co o tym sądzicie. Więcej na temat zgody przeczytacie na stronie: Zgoda honorowych krwiodawców na odsprzedaż krwi przez centra krwiodawstwa Podzielcie się odczuciami na naszym kanale facebook Zobacz też: Czy trzeba podpisywać zgodę na odsprzedaż osocza?

10 komentarzy do “Czy zgadzasz się na sprzedaż krwi? – dziwny formularz”

 1. jak ostatnio oddawałem to się spytałem o co w tym wszystkim chodzi. Krew ma swoja ważność, gdy się kończy lepiej przeznaczyć ją do produkcji leków niź ma się zmarnować

  Odpowiedz
 2. Do 2009 roku oddawałem krew regularnie. Później dowiedziałem się o sprzedaży krwi za granicę. Dziś pierwszy raz po tym czasie, przychodzę i zgoda na sprzedaż mojej krwi na którą jeśli nie zgadzam to nie pobiorą krwi.

  Dodatkowo obowiązek osobistego informowania o zmianie miejsca zamieszkania mimo że podaje numer telefonu do kontaktu.

  No więc wrócę jak krew będzie ratować życie a nie zapychać czyjś portwel

  Odpowiedz
 3. Oddałem honorowo łącznie 9 litrów krwi.
  Dzisiaj oddałem ostatnią porcję w takim stanie rzeczy, darmowa krew dla wszystkich albo płaćcie za nią!
  Nie będziecie zarabiali na mnie. Albo krew jest darmowa, albo zapłaćcie gotówką.
  Jestem za prywatyzacją i sprzedażą krwi na wolnym rynku np. 450ml za 150zł.

  Odpowiedz
 4. Koniec honorowego oddawania krwi.Teraz tylko liczy się zysk.na mojej krwi nikt nie bedzie zarabiał.Jak ma oddać to dla kogoś czyli konkretnej osoby.A jak koncerny chcą wytwarzać z niej leki to niech płacą tym co oddają.Ja kur…oddam krew a jak przyjdzie mi zdobyć jakies leki to mnie osrają.Mam ich w du…Koniec oddawania.

  Odpowiedz
 5. Podpis pod tym jest dobrowolny tak jak dobrowolne jest oddawanie krwi – jesli jednak nie podpiszesz sie pod tym to nie będziesz mógł oddać krwi- proste. Dla mnie na pewno – tzn. dość honorowego krwiodastwa!

  Odpowiedz
 6. Ja jestem jak najbardziej przeciw i chętnie zwróciłbym się do rzecznika praw pacjenta lub rzecznika praw obywatelskich, czy taki proceder jest zgodny z prawem?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Discover more from Honorowe krwiodawstwo i krwiolecznictwo

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading