Program lojalnościowy
Oddaj krew - znajdź najbliższy punkt krwiodawstwa
Grafika przedstawia przykładowe hasła jakie możesz dodać do zdjęć promujących dawstwo
Grafika zachęca do dodawania znaczków promujących krwiodawstwo na zdjęcia
Grafika przedstawia certyfikat potwierdzający oddanie krwi
Grafika przedstawia kroplę symbolizującą zapasy krwi
Grafika przedstawia osobę oddającą krew
Grafika przedstawia licznik odmierzający dni do donacji

Życzenia z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy

Życzenia z Narodowego Centrum Krwi

Szanowni Honorowi Dawcy Krwi, z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy kieruję życzenia do około 600 tysięcy Krwiodawców, do instytucji wspierających honorowe krwiodawstwo oraz jednostek działających w zakresie dzielenia się krwią i jej składnikami.

Składam serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności za dar życia, którym dzielicie się z potrzebującymi. Jesteście źródłem krwi dla drugiego człowieka i nadzieją na życie dla wielu pacjentów. To dzięki Waszej ofiarności i zaangażowaniu, codziennie ratowane jest ludzkie zdrowie i życie.

Realizujcie dalej tę piękną i szczytną misję. Bądźcie zawsze najlepszym przykładem postawy, która wzbudza szacunek, uznanie społeczeństwa. Edukujcie kolejne pokolenia, że krew jest bezcennym lekiem, którego nie można kupić ani wyprodukować i nieście dalej pomoc pacjentom wymagającym leczenia krwią lub jej składnikami, gdyż “Łączy nas krew, która ratuje życie. Bo tętni w nas dobro”.

Małgorzata Lorek Dyrektor
www.twojakrew.pl

 

Życzenia z Ministerstwa Zdrowia

 

Szanowni Państwo,

z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy składam wszystkim Darczyńcom najcenniejszego leku, jakim jest krew, najserdeczniejsze wyrazy szacunku oraz podziękowania za bezinteresowne zaangażowanie w ratowanie ludzkiego zdrowia i życia.

Honorowe krwiodawstwo to piękna i szlachetna misja. Jest to także wyraz wielkiej odpowiedzialności za drugiego człowieka. Krew jest bowiem lekiem, którego nie da się niczym zastąpić. Codziennie wykorzystuje się ją w sytuacjach zagrożenia życia podczas operacji, zabiegów, jak również w leczeniu wielu chorób, w tym nowotworowych.

“Łączy nas krew, która ratuje życie. Bo tętni w nas dobro” to maksyma, którą wcielacie Państwo w życie.
Adam Niedzielski
Minister Zdrowia

Logo IHiT

? ? ? Rokrocznie na całym świecie 14. czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy (World Blood Donor Day), 14 czerwca jest dniem narodzin Karla Landsteinera, który w roku 1901 odkrył grupy krwi, za co w roku 1930 otrzymał nagrodę Nobla.
Ustanowienie tego święta dedykowanego honorowym dawcom krwi ma zachęcić do oddawania krwi i uświadomienia jak cennym jest ona darem.
Z tej uroczystej okazji Dyrekcja i Pracownicy Instytutu Hematologii i Transfuzjologii składają wszystkim Honorowym Krwiodawcom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.
Dziękujemy Wam wszystkim za cenny wkład w ratowanie ludzkiego życia !!! ?? ? ??

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.