Życzenia z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy

Życzenia z Narodowego Centrum Krwi

Szanowni Honorowi Dawcy Krwi, z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy kieruję życzenia do około 600 tysięcy Krwiodawców, do instytucji wspierających honorowe krwiodawstwo oraz jednostek działających w zakresie dzielenia się krwią i jej składnikami.

Składam serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności za dar życia, którym dzielicie się z potrzebującymi. Jesteście źródłem krwi dla drugiego człowieka i nadzieją na życie dla wielu pacjentów. To dzięki Waszej ofiarności i zaangażowaniu, codziennie ratowane jest ludzkie zdrowie i życie.

Realizujcie dalej tę piękną i szczytną misję. Bądźcie zawsze najlepszym przykładem postawy, która wzbudza szacunek, uznanie społeczeństwa. Edukujcie kolejne pokolenia, że krew jest bezcennym lekiem, którego nie można kupić ani wyprodukować i nieście dalej pomoc pacjentom wymagającym leczenia krwią lub jej składnikami, gdyż “Łączy nas krew, która ratuje życie. Bo tętni w nas dobro”.

Małgorzata Lorek Dyrektor
www.twojakrew.pl

 

Życzenia z Ministerstwa Zdrowia

 

Szanowni Państwo,

z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy składam wszystkim Darczyńcom najcenniejszego leku, jakim jest krew, najserdeczniejsze wyrazy szacunku oraz podziękowania za bezinteresowne zaangażowanie w ratowanie ludzkiego zdrowia i życia.

Honorowe krwiodawstwo to piękna i szlachetna misja. Jest to także wyraz wielkiej odpowiedzialności za drugiego człowieka. Krew jest bowiem lekiem, którego nie da się niczym zastąpić. Codziennie wykorzystuje się ją w sytuacjach zagrożenia życia podczas operacji, zabiegów, jak również w leczeniu wielu chorób, w tym nowotworowych.

“Łączy nas krew, która ratuje życie. Bo tętni w nas dobro” to maksyma, którą wcielacie Państwo w życie.
Adam Niedzielski
Minister Zdrowia

Logo IHiT

? ? ? Rokrocznie na całym świecie 14. czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy (World Blood Donor Day), 14 czerwca jest dniem narodzin Karla Landsteinera, który w roku 1901 odkrył grupy krwi, za co w roku 1930 otrzymał nagrodę Nobla.
Ustanowienie tego święta dedykowanego honorowym dawcom krwi ma zachęcić do oddawania krwi i uświadomienia jak cennym jest ona darem.
Z tej uroczystej okazji Dyrekcja i Pracownicy Instytutu Hematologii i Transfuzjologii składają wszystkim Honorowym Krwiodawcom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.
Dziękujemy Wam wszystkim za cenny wkład w ratowanie ludzkiego życia !!! ?? ? ??

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Discover more from Honorowe krwiodawstwo i krwiolecznictwo

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading