Życzenia od MZ i NCK z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy

proszę przyjąć najserdeczniejsze wyrazy szacunku i uznania oraz podziękowania za Państwa oddanie, poświęcenie i bezinteresowne zaangażowanie w działania na rzecz honorowego krwiodawstwa. Życzę państwu zdrowia, realizacji planów zawodowych i prywatnych oraz wytrwania w pełnieniu misji niesienia pomocy. Są państwo nadzieją i rzeczywistym wsparciem dla potrzebujących bezcennego daru – krwi. To ona jest niezbędna dla ratowania życia, które jest najcenniejsze dla każdego człowieka. Krwiodawcy każdego dnia poświęcają się, by ratować pacjentów, którzy wymagają leczenia krwią i jej składnikami.

Niech zawsze łączy nas krew, która ratuje życie. Adam Niedzielski (Minister Zdrowia)

“Być dobrym – to żyć dla szczęścia innych, mieć serce szerokie w swej dobroci” – św. Urszula

Honorowi Dawcy Krwi! Jesteście zawsze gotowi nieść pomoc i wsparcie dla osób, które dzięki Waszej ofiarności mają szanse na powrót do zdrowia i nadzieję na dzielenie szczęścia i radości życia z najbliższymi. Każdego dnia niezależnie od pory roku, pogody czy pandemii z którą się zmagamy walczycie o zdrowie i życie pacjentów wymagających leczenia krwią lub jej składnikami, wiedząc, że los tysięcy osób jest w Waszych szlachetnych, życiodajnych rękach. Krwiodawcom i wszystkim osobom działającym na rzecz propagowania honorowego krwiodawstwa dziękuję serdecznie za każdą donację krwi i jej składników, w tym za osocze od ozdrowieńców.
Niech zawsze łączy nas krew, która ratuje życie. Małgorzata Lorek(Dyrektor Narodowego Centrum Krwi)

3 komentarze do “Życzenia od MZ i NCK z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy”

  1. Moja emerytura zbliża się wielkimi krokami (zostało mi niespełna 3 lata) i przydałby się do niej DODATEK za oddawaną honorowo KREW…kiedyś dany RZĄDZĄCYM pod uwagę. Ta emerytura zapewne będzie minimalna … bo mam już wyliczony KAPITAŁ (nie ma nawet 800zł-tragedia) i taki dodatek byłby zapewne i miły i byłby wsparciem. Czy tu naprawdę NIC nie da się zrobić? Za dużo oczekuję…? No tak jakbym dostał emeryturę choć 1600zł może bym się nie przypominał z tym tematem..ale będzie zapewne dziadowizna…

    Odpowiedz
    • Czy to ten sam minister, który pozbawił mnie jako ZHDKa dostępu do szczepienia poza kolejnością? Pocałuj mnie pan w ….

      Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Discover more from Honorowe krwiodawstwo i krwiolecznictwo

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading