Przekazanie mobilnych punktów poboru krwi

KOMUNIKAT
w związku z udziałem Minister Zdrowia Ewy Kopacz w uroczystości przekazania Mobilnych Punktów Poboru Krwi w Radomiu

W piątek, 15 stycznia 2010 roku Minister Zdrowia Ewa Kopacz weźmie udział w uroczystości przekazania Mobilnych Punktów Poboru Krwi w Radomiu. W uroczystości uczestniczyć będzie również Pani Agnieszka Beniuk-Patoła, dyrektor Narodowego Centrum Krwi oraz przedstawiciele dyrektorów Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Wobec rosnącego zapotrzebowania na krew konieczne jest podejmowanie działań w celu pozyskiwania nowych dawców. Minister Zdrowia Ewa Kopacz zdecydowała o przekazaniu środków finansowych na zakup nowych ambulansów do poboru krwi dla wszystkich Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Polsce w ramach programu zdrowotnego pn: ?Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w zakresie krwi, jej składników i produktów krwiopochodnych?.

Mobilne Punkty Poboru Krwi są w pełni przygotowane do nowoczesnej i bezpiecznej obsługi dawców, ich rejestracji, przeprowadzania badań lekarskich oraz pobierania krwi. Wszystkie ambulanse będą również połączone z wewnętrzną siecią komputerową Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W trakcie uroczystości przewidziany jest briefing z udziałem Ministra Zdrowia.

/-/ Krzysztof Suszek
Dyrektor Biura Prasy i Promocji

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Czerwona Nitka 30 sekund

Spot w ramach kampanii Twoja krew, moje życie

Opublikowany przez krwiodawcy.org na 15 czerwca 2016

... zobacz inne spoty ...
Film edukacyjny NCK

Widzieliście film edukacyjny Narodowe Centrum Krwi. 5-minutowy spot propaguje honorowe krwiodawstwo. Jak Wam się podoba? Film stworzony został w ramach kampanii Twoja krew, moje życie Obejrzyj i PODAJ DALEJ! #czerwonanitka https://www.facebook.com/krwiodawcy/videos/1164644343556434/

Opublikowany przez krwiodawcy.org na 10 lipca 2016

... zobacz inne spoty ...
Kto to jest bohater?

Opublikowany przez krwiodawcy.org na 29 września 2016

... zobacz inne spoty ...

Zgoda na Życie

Zgoda na Życie

Statystyki 2016