Przekazanie mobilnych punktów poboru krwi

KOMUNIKAT
w związku z udziałem Minister Zdrowia Ewy Kopacz w uroczystości przekazania Mobilnych Punktów Poboru Krwi w Radomiu

W piątek, 15 stycznia 2010 roku Minister Zdrowia Ewa Kopacz weźmie udział w uroczystości przekazania Mobilnych Punktów Poboru Krwi w Radomiu. W uroczystości uczestniczyć będzie również Pani Agnieszka Beniuk-Patoła, dyrektor Narodowego Centrum Krwi oraz przedstawiciele dyrektorów Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Wobec rosnącego zapotrzebowania na krew konieczne jest podejmowanie działań w celu pozyskiwania nowych dawców. Minister Zdrowia Ewa Kopacz zdecydowała o przekazaniu środków finansowych na zakup nowych ambulansów do poboru krwi dla wszystkich Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Polsce w ramach programu zdrowotnego pn: ?Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w zakresie krwi, jej składników i produktów krwiopochodnych?.

Mobilne Punkty Poboru Krwi są w pełni przygotowane do nowoczesnej i bezpiecznej obsługi dawców, ich rejestracji, przeprowadzania badań lekarskich oraz pobierania krwi. Wszystkie ambulanse będą również połączone z wewnętrzną siecią komputerową Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W trakcie uroczystości przewidziany jest briefing z udziałem Ministra Zdrowia.

/-/ Krzysztof Suszek
Dyrektor Biura Prasy i Promocji

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Discover more from Honorowe krwiodawstwo i krwiolecznictwo

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading