Nowy przetarg na pakiety czekolad

Jakie zmiany w stosunku do poprzedniego przetargu? 1 czekoladę gorzką (były 3 będą 2) zamieniono na 1 czekoladę mleczną (były 3 będą 4). Pozostałe wymagania dotyczące czekolad pozostały niezmienione.

Łącznie liczba pakietów: 2 967 920

JEDEN PAKIET SKŁADA SIĘ Z 9 CZEKOLAD:
LPGatunek czekoladyLiczba
1Czekolada twarda z zawartością suchej masy kakaowej 70% (tzw. gorzka), maksymalnie 30 g cukru w 100 g produktu. 2
2Czekolada twarda z zawartością suchej masy kakaowej od 40% do 45% (tzw. deserowa) z dodatkami:
1. owoców np. morele, maliny, rodzynki (w ilości nie mniej niż 8%) – 1 szt.
2. orzechów – włoskie lub laskowe (w ilości nie mniej niż 15%) – 1 szt.
3. wiórków kokosowych (w ilości nie mniej niż 18%) – 1 szt.
Maksymalna zawartość cukru 48 g w 100 g produktu
3
3Czekolada twarda mleczna z zawartością suchej masy kakaowej nie mniej niż 30%, maksymalnie 55 g cukru w 100 g produktu4
 Razem:9

WYMAGANIA DOTYCZĄCE CZEKOLAD:

1. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z obowiązującymi przepisami prawa żywnościowego.

2. Zaoferowana tabliczka czekolady bez dodatków musi spełniać poniższe wymagania w zakresie poszczególnych cech:
a) kształt tabliczki: prawidłowy, bez uszkodzeń i nadłamań; nie dopuszcza się ukruszonych brzegów;
b) barwa: właściwa, czysta, równomierna;
c) powierzchnia górna: błyszcząca, gładka, bez nadruku oznaczeń producenta, z wyraźnym odciskiem wzoru formy, bez śladów uszkodzeń, dla czekolady mlecznej dopuszcza się lekko matową
d) powierzchnia dolna: gładka, matowa;
e) przełom: matowy, jednolity;
f) konsystencja: twarda, łamliwa, gładka;
g) zapach: charakterystyczny;
h) smak: charakterystyczny;

3. Zaoferowana tabliczka czekolady z dodatkami musi spełniać poniższe wymagania w zakresie poszczególnych cech:
a) kształt tabliczki: prawidłowy, bez uszkodzeń i nadłamań;
b) barwa: właściwa, czysta, równomierna;
c) powierzchnia górna bez nadruku oznaczeń producenta
d) przełom: niejednolity z widocznymi dodatkami;
e) konsystencja: twarda, łamliwa;
f) zawartość użytych dodatków: owoców np. morele, maliny, rodzynki (w ilości nie mniej niż 8%) orzechów – włoskie lub laskowe (w ilości nie mniej niż 15%), wiórków kokosowych (w ilości nie mniej niż 18%)
g) zapach: charakterystyczny;
h) smak: charakterystyczny;

4. Zamawiający nie dopuszcza wyrobów czekoladopodobnych.

5. Zamawiający nie dopuszcza czekolady nadziewanej, nadziewanej z półpłynnym nadzieniem.

6. Łączna wartość kaloryczna zestawu 9 sztuk tabliczek czekolady nie może być mniejsza niż 4500 kcal.

7. Zamawiający wymaga, żeby w składzie zaoferowanej czekolady (dotyczy czekolady w każdym gatunku) nie było poza tłuszczem kakaowym innych tłuszczów roślinnych m.in. oleju palmowego, kokosowego, shea, sal,

8. Zamawiający wymaga, żeby w składzie zaoferowanej czekolady (dotyczy czekolady w każdym gatunku) nie było syropu glukozowo-fruktozowego lub samego syropu fruktozowego lub glukozowego oraz substancji słodzących.

9. Tabliczka czekolady 100g.

OCENIANE KRYTERIA I ICH RANGA W OCENIE:
1.1. Oferowana cena – waga – 60 pkt (maksymalna wartość do uzyskania).
1.2. Walory zdrowotne – waga – 40 pkt (maksymalna wartość do uzyskania),

49 komentarzy do “Nowy przetarg na pakiety czekolad”

 1. Kiedyś kiedyś podobał mi się pakiet czekolad Wawelu. Była: kasztanki 2 szt., malaga 1 szt., mleczna 2 szt., gorzka 2 szt., kokosowa 1 szt. Łącznie 8 sztuk. A obecnych nie spożywam.

  Odpowiedz
 2. Zamiast tych wątpliwej jakosci czekolad lepszy byłby czteropaczek browarka ? i regeneracja, i człowiek zadowolony ?

  Odpowiedz
 3. Jeny, zamiast się chwalić, że wyrzucacie “tę obrzydliwą czekoladę” to po prostu jej nie bierzcie. Przecież nikt nie każe jej brać, można odmówić. Ktoś inny skorzysta. Czasami w punktach krwiodawstwa są pojemniki na czekolady dla potrzebujących (dzieci z domów dziecka itp)

  Odpowiedz
  • Myli się Pani. W RCKiK w Biurze Terenowym w Białej Podlaskiej nie ma możliwości odmowy czekolad. Trzeba wziąć i nie ma gadania.

   Odpowiedz
 4. Wymagania 2 c bez nadruku i oznaczeń producenta, czyli marki typu Milka Wedel zostały skreślone w przedbiegach. Znacie jeszcze jakieś dobre czekolady bez nadruku? Coś mi się wydaje że to przetarg szyty na miarę konkretnego producenta.

  Odpowiedz
 5. Widzę że komentujący są fanami czekolad nafaszerowanych cukrem i olejem palmowym. Niestety ale miła , Wedel i Wawel po tym gdy je sprzedano nie mają nic wspólnego z czekoladą. Może i są smaczne,ale wynika to z uzależnienia od cukru i oleju palmowego. I może i ja wolę je od teravitty, ale po nich czuję się tragicznie źle jak zjem całą tabliczkę a po teravicie jest ok. Bo nie ma tam oleju palmowego . I szacunek dla nich że robią bez tego dziadostwa i dla krwiodawstwa że w przetargu mają to uwzględnione . A to że inne firmy bez oleju nie chcą robić to świadczy o tym jaką mają jakość produktu i poszanowanie klienta .

  Odpowiedz
 6. Promocja słodyczy, chyba się kłóci z ideą krwiodawstwa, wolałabym butelkę oliwy z oliwek, paczkę orzechów, migdałów lub inny produkt dla zdrowia. Cukier zabija! Lepiej już nic nie dawać, w końcu nie po czekoladę przychodzimy…

  Odpowiedz
 7. W dalszym ciagu terravita? One są ohydne. Nawet do ciasta się nie nadają. Naprawdę już te zwykłe z Biedronki są lepsze.
  Smutne to, że my dzielimy się się tym co najcenniejsze a do zregenerowania dostajemy bonus najgorszego sortu??
  Kiedyś były czekolady smaczne, wafelek, soczek, mała kawka, konserwa.
  A teraz tylko czekolada i na dodatek najgorsza. Wstyd.

  Odpowiedz
 8. W dalszym ciagu terravita? One są ohydne. Nawet do ciasta się nie nadają. Naprawdę już te zwykłe z Biedronki są lepsze.
  Smutne to, że my dzielimy się się tym co najcenniejsze a do zregenerowania dostajemy bonus najgorszego sortu??
  Kiedyś były czekolady smaczne, wafelek, soczek, mała kawka, konserwa.
  A teraz tylko czekolada i na dodatek najgorsza. Wstyd.

  Odpowiedz
 9. W innych krajach grubo płacą za krew. W polsce wysilą się na kilka czekolad, a później czytasz że na sprzedaży niewykorzystanej krwi zarobili w 2022 ponad 150 mln zł, kabaret

  Odpowiedz
 10. A może pora zrobić również drugą wersję slim dla ludzi którzy wolą mniej za to zdrowiej np. batony które tak nie tuczą jak czekolada i zawierają zdrowe składniki , ja te czekolady po prostu oddaję innym mam ich dość .Dlaczego RCKIK tak sztywno zawsze trzymają się tych zasad pora na urozmaicenie i wolny wybór krwiodawcy to jest najlepsza reklama ,

  Odpowiedz
 11. Mam nadzieję, że wystartuje i wygra Union Chocolate z Żychlina. To były smaczne czekolady, a potem wygrała Terravita, ktorej nie da się jeść!

  Odpowiedz
 12. Ja bym osobiście dostać 3 sensowne mlecze czekolady (np:Milka) niż całą paczkę czekolady a w szczególności paczkę czekolady od Terravira. Poza czekoladą mleczną to wszystkie czekolady od tej firmy są niezjadliwe!

  Odpowiedz
 13. I tak wszystkie czekolady ladują w śmietniku, bo nikt tego nie je. Te czekolady są poprostu ochydne. Kiedyś był jeszcze w tym 1 wafel w czkoladzie, a jeszcze dawniej czekolady z wawela, które przynajmniej szło zjeść.

  Odpowiedz
 14. Mi tam się wszystko podoba, szczególnie jak widzę zgraję malkontentów w komentarzach 😉 Nie da się uwzględnić życzeń każdego krwiodawcy z osobna, szczególnie jak myślą, że dostaną paczkę czekolad Lindta albo cały region zrezygnuje z orzechów arachidowych, bo akurat oni są uczuleni, albo teraz na ich życzenie zamiast czekolad będą schaby. Powodzenia w życiu z takim podejściem 😉
  I tak mamy jako krwiodawcy w Polsce całkiem nieźle, w innych krajach nie ma czekolad, ani często nawet jednego dnia wolnego.

  Odpowiedz
 15. Ludzie, ale Wy pier****IE… Wszystkim się nie da zrobić dobrze. Jedyne do czego możnaby się przyczepić, to to, że w przetargu (niska) cena jest warta więcej niż “zdrowotność” produktu.

  Odpowiedz
 16. Niech wróci ta czekolada co była kiedyś, to był smak czekolady ropływala się w ustach, kokosowa to była kokosowa z rodzynkami to były rodzynki meczna to była meczna i nawet gożka była gorzka, a te czekolady co są teraz to bez smaku

  Odpowiedz
 17. Ja jestem uczulony na orzeszki archaidowe a swego czasu były tabliczki z takimi właśnie i pi zgłoszeniu mojego uczulenia chyba poskutkowało bo już tabliczek z takimi orzeszkami nie było a przynajmniej w Rzeszowie.

  Odpowiedz
 18. Więc tak każdy lubi swoje a jakby była możliwość wyboru po donacji: paczka sama mleczna i paczka sama gorzka oraz mix jak dotychczas to każdemu by pasowało. Ja bym brał te mleczne hehehe.

  Odpowiedz
 19. Wg mnie krwiodawca powinien mieć wybór jak kiedyś i dowolnie moc skomponować swój zestaw. To jest krzywdzące dla tych którzy pewnych smaków po prostu nie lubią. Ja rozumiem że to ma być posiłek regeneracyjny ale niech jest choć taki jak będziemy chcieć , choć taki mały ukłon w naszą stronę . Kiedyś się idelanie sprawdzało , a dodatkowy batonik był super dodatkiem do zjedzenia zaraz po donacji.

  Odpowiedz
 20. Zmieńcie firmę , nie da się ich jeść obecnie 9 czekolad jakiś czas temu było 10 ? . Również zmianę smaków przynajmniej 3 czekolady z rodzynkami w gorzkiej czekoladzie .
  2 mleczne , 3 gorzkie, 2 z orzechami lub migdałami .
  Najważniejsze zmienić firmę !!!!

  Odpowiedz
 21. i tak zapewne będzie kolejny gniot, jak terravita, czyli wygra przetarg najtańsza firma, której produkty nie schodzą z półek 🙂 nie wygra ktoś kto robi dobre czekolady jak milka lub wedel, czy lindt. Może zamiast tych beznadziejnych czekolad wypłacać krwiodawcom ekwiwalent pieniężny, bądź bony na pełnowartościowe posiłki? Większość z nas nie je tych czekolad rozdaje, lub wyrzuca ?????

  Odpowiedz
  • Kogo obchodzi nasze zdanie? Naprawdę się łudzisz, że ktoś cię wysłucha? To jest bonus i ty możesz jedynie zdecydować czy go bierzesz czy nie. A czy i jaki jest to nie twoje kompetencje.
   Ostatnio byłem oddać krew i przypadkiem (bo kolega oddawał osocze) dowiedziałem się o koszulkach. Tylko za osocze! Oczywiście zero informacji gdziekolwiek. Jak przyjdę za 2 miesiące to pewnie będzie już po akcji. Bo po co mam promować krwiodawstwo?? I tyle w temacie bonusów.

   Odpowiedz
  • Ankieta była w punktach krwiodawstwa. U mnie nikt o tym nie informował ale wystarczyło zajrzeć na tablicę ogłoszeń i była informacja. Ankiety leżały na stoliku. 🙂

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.