Koleje Mazowieckie honorują zniżki ZTM dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi

Po opublikowaniu komunikatu o tym, że POLREGIO we współpracy z Kolejami Małopolskimi na naszym kanale na facebooku https://www.facebook.com/krwiodawcy/ rozgorzała dyskusja na temat dlaczego inne spółki transportu kolejowego tego nie zrobią. Padło m.in. pytanie o Koleje Mazowieckie. Jednak z wymiany korespondencji jaką miałem z Działem Kontaktu z Pasażerem wynikało, że powyższy przewoźnik honoruje ulgi wynikające z umów i porozumień zawartych np z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie. UWAGA: Przejazdy bezpłatne dotyczą tylko 1 i 2 strefy a więc nie obejmują całego terenu działalności spółki.

Na stronie Kolei Mazowieckich wprost o tym możemy przeczytać w komunikacie https://www.mazowieckie.com.pl/pl/honorowanie-bilet-w

1. ZTM
W ramach obowiązywania oferty “Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” w pociągach KM honorowane są bilety ZTM:
1) dobowe;
2) 3-dniowe;
3) weekendowe;
4) weekendowe grupowe;
5) 30-dniowe;
6) 90-dniowe;
7) seniora;
8) dla dziecka z rodziny posiadającej troje dzieci
oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego w Warszawie, wynikające z uchwał Rady m.st. Warszawy i Zarządzeń prezydenta m.st. Warszawy (Wykaz przysługujących uprawnień ZTM). Bilety ZTM nie są honorowane w pociągu “Słoneczny” oraz w innych o charakterze komercyjnym.

Oto mailowa odpowiedź, którą kiedyś otrzymałem z ZTM:

Szanowny Panie, 
W odpowiedzi informuję, że osoby, które oddały ponad 18 litrów krwi w przypadku mężczyzn i 15 litrów w przypadku kobiet mogą podróżować bezpłatnie w 1. i 2. strefie biletowej ZTM. Powyższe dotyczy również oferty Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD. 
Z poważaniem, 
Dział Kontaktu z Pasażerem

Aby się upewnić, że jest ona nadal aktualna poprosiłem o potwierdzenie tej informacji.

5 komentarzy

 • Justyna

  Witam,

  Koleje Mazowieckie – weryfikujcie i aktualizujcie wiedzę swoich pracowników. W większości przypadków, kiedy korzystałam z transportu Kolei Mazowieckich na strefie 1 i 2 musiałam tłumaczyć pracownikowi, który sprawdzał mój bilet, że jako zasłużony Honorowy Dawca Krwi mam prawo do bezpłatnego przejazdu. Nie zamierzam edukować pracowników kolei za każdym razem, pokazywać regulaminu z Waszej strony i czuć się osaczona przez spojrzenia innych pasażerów podczas wymiany zdań z Waszym pracownikiem. Oddaję to Państwu d przemyślenia. Następnym razem będę po prostu pisała skargi na Waszych pracowników, chociaż nie ma na to czasu. ale może wtedy ktoś się zainetersuje szerzej tym tematem!

 • Marcin Czyżyk

  czy muszę wyrobić sobie jakieś dokumnety, czy wystraczy że będe jezdził z legitymacją zasłuzonego krwiodawcy?

 • Anna.

  Witam, mam pytanie. Czy mając trądzik i oczywiście nie biarac antybiotyków, można być dawcą krwi?

  Pozdrawiam serdecznie

  • Mariusz

   Anno, sam trądzik nie powinien dyskwalifikować ciebie jako dawcy. Przed oddaniem krwi weryfikowany jest twój ogólny stan zdrowia, przyjmowane leki i ew. zmiany skórne są (z tego co wiem) brane pod uwagę jako objawy innych chorób. Najlepiej będzie jeśli poświęcisz trochę czasu i udasz się do centrum krwiodawstwa, albo złapiesz krwiobus (wyjazdowe akcje krwiodawstwa są w szkołach, na uczelniach, w urzędach, na placach miejskich, etc.) i porozmawiasz o tym z lekarzem kwalifikującym.

   Powodzenia 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.