Program lojalnościowy
Oddaj krew - znajdź najbliższy punkt krwiodawstwa
Grafika przedstawia przykładowe hasła jakie możesz dodać do zdjęć promujących dawstwo
Grafika zachęca do dodawania znaczków promujących krwiodawstwo na zdjęcia
Grafika przedstawia certyfikat potwierdzający oddanie krwi
Grafika przedstawia kroplę symbolizującą zapasy krwi
Grafika przedstawia osobę oddającą krew
Grafika przedstawia licznik odmierzający dni do donacji

Koleje Mazowieckie honorują zniżki ZTM dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi

Po opublikowaniu komunikatu o tym, że POLREGIO we współpracy z Kolejami Małopolskimi na naszym kanale na facebooku https://www.facebook.com/krwiodawcy/ rozgorzała dyskusja na temat dlaczego inne spółki transportu kolejowego tego nie zrobią. Padło m.in. pytanie o Koleje Mazowieckie. Jednak z wymiany korespondencji jaką miałem z Działem Kontaktu z Pasażerem wynikało, że powyższy przewoźnik honoruje ulgi wynikające z umów i porozumień zawartych np z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie. UWAGA: Przejazdy bezpłatne dotyczą tylko 1 i 2 strefy a więc nie obejmują całego terenu działalności spółki.

Na stronie Kolei Mazowieckich wprost o tym możemy przeczytać w komunikacie https://www.mazowieckie.com.pl/pl/honorowanie-bilet-w

1. ZTM
W ramach obowiązywania oferty “Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” w pociągach KM honorowane są bilety ZTM:
1) dobowe;
2) 3-dniowe;
3) weekendowe;
4) weekendowe grupowe;
5) 30-dniowe;
6) 90-dniowe;
7) seniora;
8) dla dziecka z rodziny posiadającej troje dzieci
oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego w Warszawie, wynikające z uchwał Rady m.st. Warszawy i Zarządzeń prezydenta m.st. Warszawy (Wykaz przysługujących uprawnień ZTM). Bilety ZTM nie są honorowane w pociągu “Słoneczny” oraz w innych o charakterze komercyjnym.

Oto mailowa odpowiedź, którą kiedyś otrzymałem z ZTM:

Szanowny Panie, 
W odpowiedzi informuję, że osoby, które oddały ponad 18 litrów krwi w przypadku mężczyzn i 15 litrów w przypadku kobiet mogą podróżować bezpłatnie w 1. i 2. strefie biletowej ZTM. Powyższe dotyczy również oferty Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD. 
Z poważaniem, 
Dział Kontaktu z Pasażerem

Aby się upewnić, że jest ona nadal aktualna poprosiłem o potwierdzenie tej informacji.

5 komentarzy

 • Justyna

  Witam,

  Koleje Mazowieckie – weryfikujcie i aktualizujcie wiedzę swoich pracowników. W większości przypadków, kiedy korzystałam z transportu Kolei Mazowieckich na strefie 1 i 2 musiałam tłumaczyć pracownikowi, który sprawdzał mój bilet, że jako zasłużony Honorowy Dawca Krwi mam prawo do bezpłatnego przejazdu. Nie zamierzam edukować pracowników kolei za każdym razem, pokazywać regulaminu z Waszej strony i czuć się osaczona przez spojrzenia innych pasażerów podczas wymiany zdań z Waszym pracownikiem. Oddaję to Państwu d przemyślenia. Następnym razem będę po prostu pisała skargi na Waszych pracowników, chociaż nie ma na to czasu. ale może wtedy ktoś się zainetersuje szerzej tym tematem!

 • Marcin Czyżyk

  czy muszę wyrobić sobie jakieś dokumnety, czy wystraczy że będe jezdził z legitymacją zasłuzonego krwiodawcy?

 • Anna.

  Witam, mam pytanie. Czy mając trądzik i oczywiście nie biarac antybiotyków, można być dawcą krwi?

  Pozdrawiam serdecznie

  • Mariusz

   Anno, sam trądzik nie powinien dyskwalifikować ciebie jako dawcy. Przed oddaniem krwi weryfikowany jest twój ogólny stan zdrowia, przyjmowane leki i ew. zmiany skórne są (z tego co wiem) brane pod uwagę jako objawy innych chorób. Najlepiej będzie jeśli poświęcisz trochę czasu i udasz się do centrum krwiodawstwa, albo złapiesz krwiobus (wyjazdowe akcje krwiodawstwa są w szkołach, na uczelniach, w urzędach, na placach miejskich, etc.) i porozmawiasz o tym z lekarzem kwalifikującym.

   Powodzenia 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.