Życzenia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa

Szanowni Państwo,

z okazji święta wszystkich polskich Honorowych Dawców Krwi składam podziękowania wszystkim Krwiodawcom i Przyjaciołom dzielenia się tym najcenniejszym dobrem. Dziękuję za ofiarność, zaangażowanie i oddanie idei bezinteresownego ofiarowania własnej krwi dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Życzę, aby każdy dzień przynosił radość, satysfakcję i poczucie spełnienia misji honorowego krwiodawstwa. Krew jest bezcennym darem i symbolem życia. Dzielmy się tym niezastąpionym dobrem, które nosimy. Niech zawsze łączy nas krew, która ratuje życie.

Adam Niedzielski

Minister Zdrowia

Życzenia z Ministerstwa Zdrowia

Szanowni Krwiodawcy,

z okazji trwającego święta Honorowych Dawców Krwi serdecznie dziękuję za zaangażowanie, ofiarność w ratowanie zdrowia i życia pacjentów wymagających leczenia krwią oraz doskonałą współpracę z publiczną służbą krwi.

W imieniu swoim i Biorców krwi składam serdeczne podziękowania i wyrazy największej wdzięczności za aktywne działanie na rzecz honorowego krwiodawstwa. Życzę zdrowia, pomyślności i satysfakcji z czynienia dobra.

To wielki zaszczyt i honor wspólnie z Wami – Honorowymi Dawcami Krwi pełnić misję niesienia pomocy człowiekowi potrzebującemu bezcennego leku, którego nie można kupić ani wyprodukować. To właśnie dzięki oddaniu i poświeceniu min. Krwiodawców, pacjenci są spokojni i bezpieczni ponieważ wiedzą, że Dawcy krwi zawsze podadzą pomocną dłoń. Czynią to codziennie w sposób bezinteresowny i honorowy, a w przypadku nagłym natychmiast odpowiadają na apel służby krwi.

Małgorzata Lorek

Dyrektor Narodowego Centrum Krwi

Życzenia z Narodowego Centrum Krwi

?Jak co roku w dniach 22-26 trwają w naszym kraju obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Obchodzimy w tym czasie święto naszych polskich Honorowych Dawców Krwi??

W tych dniach zwracamy się życzliwą myślą ku tym wszystkim wspaniałym ludziom, którzy bezinteresownie przekazują cząstkę siebie osobom potrzebującym. Krew jest przecież jedynym swojego rodzaju ?lekiem?, który osoby zdrowe mogą przekazać osobom chorym, dla których bardzo często jest to jedyna droga powrotu do zdrowia.

W tych uroczystych dniach pragniemy przekazać wszystkim Honorowym Krwiodawcom wyrazy wdzięczności. uznania, głębokiego szacunku za ich zaangażowanie i poświęcenie.
Z głębi serca życzymy tym wspaniałym ludziom zdrowia, pomyślności i powodzenia we wszystkich dziedzinach życia prywatnego, oraz zawodowego. 

Życzenia z Instytutu Hematologii i Transfuzjologii

5 komentarzy do “Życzenia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa”

 1. W związku z tym świętem mam pytanie: gdzie znaleźć informację, czy rck wysłało wniosek o nadanie odznaczenia ministerialnego i czy jest jakiś rejestr tych odznaczeń.

  Odpowiedz
  • Witam serdecznie!
   Są dwie ministerialne odznaki “Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” oraz “Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Niestety nie ma udostępnionego publicznie rejestru tych odznak. Jedynym centrum, które zezwala na sprawdzenie statusu wniosku o odznakę HDK-ZdZN jest RCKiK we Wrocławiu https://www.rckik.wroclaw.pl/wniosek-rckik-wroclaw-1.html W związku z tym jedynym sposobem jest kontakt bezpośrednio z RCKiK lub Ministerstwem Zdrowia. Średni czas oczekiwania na powyższe odznaki to ok 6 miesięcy.

   Odpowiedz
 2. Ja bardzooo ubolewam, że już nie mogę oddawać krew, a dopiero mam 54 lata, niestety (zdrowie mi przeezkodziło) a takie miałem marzenie żeby oddać 50 litrów, zabrakło ok. 10-ciu. Lecz z całego serca zachęcam wszystkich by się przełamać i pójść ten pierwszy raz. Proszę nie słuchać głupich stereotypów tylko pójść zobaczyć jak to wygląda w praktyce i jaka jest rzeczywistość. Pozdrawiam serdecznie wszystkich którzy mają to za sobą, a tych którzy się wachają to powiem tak, nie lękaj się.

  Odpowiedz
 3. A ja mam jeszcze pytanie przy okazji święta, jako MŁODY KRWIODAWCA:
  CO PAN MINISTER I NCK ZAOFERUJE MI JAK SKOŃCZĘ 65 LAT? KTOŚ TO ZAUWAŻY ŻE JUŻ NIE POBIORĄ MOJEJ KRWI, CZY KTOŚ ZAUWAŻA TYCH KRWIODAWCÓW CO DZIŚ ODCHODZĄ “niejako EMERYTURĘ”? KTOŚ IM DZIĘKUJE ZA TE LATA, KTOŚ ICH ŻEGNA?
  I na koniec; jak KTOŚ z MZ czy NCK chce odpowiedzieć – niech odpowie ALE na temat !

  Odpowiedz
 4. Oczywiście że oddawanie KRWI HONOROWO mamy we krwi! Ale jak pojawia się PROPOZYCJA, aby to jakoś UZNAĆ przy PRZYSZŁEJ EMERYTURZE jako dodatek do niej…. to wtedy OKAZUJE SIĘ że wypominają NAM że oddawanie krwi jest w POLSCE tylko HONOROWE. A my oddając te dziesiątki litrów przecież to wiemy i ONI też wiedzą że nie zaprzestaniemy oddawania KRWI i nie ZASTRAJKUJEMY jak INNI- bo nie wypada… Tak więc życzenia życzeniami , a rzeczywistość RZECZYWISTOŚCIĄ.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Discover more from Honorowe krwiodawstwo i krwiolecznictwo

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading