Rzeszów – kolejny przystanek na “Trasie Czerwonej Nitki”

Czerwona Nitka, a wraz z nią Krwiodawcy z całej Polski odwiedzili już Warszawę, Szczecin i Kielce. W tym roku “Trasa Czerwonej Nitki” zawędruje na Podkarpacie. Już 15 czerwca 2019 r. o godzenie 14:00 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja corocznego święta krwiodawstwa, które uświetnią występy takich gwiazd jak Lao Che i Baranovski. Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny.

O miejscu tegorocznego wydarzenia zadecydowali internauci, którzy w okresie czerwiec-lipiec 2018 r. oddawali głosy na jedną z czterech par miast, tj. Rzeszów i Olsztyn, Opole i Wałbrzych, Kalisz i Zielona Góra, Słupsk i Racibórz. Do drugiego etapu głosowania za pośrednictwem aplikacji “Trasa Czerwonej Nitki” zakwalifikowały się: Rzeszów, Wałbrzych, Kalisz i Słupsk. Decyzją internautów zwyciężyło miasto Rzeszów zdobywając 2 879 głosów

Kolejna edycja pikniku to nie tylko mnogość zaplanowanych atrakcji i dobry pomysł na spędzenie sobotniego popołudnia z bliskimi. To przede wszystkim okazja, aby na chwilę przed rozpoczęciem wakacji, które są okresem szczególnie ważnym dla krwiodawstwa i krwiolecznictwa w zakresie zapotrzebowania na krew i jej składniki, przypomnieć o tym, że łączy nas krew, która ratuje życie.

“Krew ratuje życie. To dar jednego człowieka dla wielu chorych. Po raz kolejny będziemy o tym przypominać podczas przystanku Trasy Czerwonej Nitki w Rzeszowie, aktywnie propagując szlachetną ideę krwiodawstwa i zachęcając do podzielenia się tym cennym darem” – podkreśla minister zdrowia, profesor Łukasz Szumowski.

Podczas tegorocznego pikniku uczestnicy w rodzinnej atmosferze będą mieli okazję dowiedzieć się, czym jest krwiodawstwo, poznać honorowych dawców, a także podzielić się bezcennym darem, oddając krew w mobilnym punkcie pobierania krwi. Na uczestników pikniku będą czekały również liczne atrakcje. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach i zabawach np. plastycznych, sprawnościowych, edukacyjnych, zobaczyć szczudlarzy i występy mimów. Dla dorosłych przygotowano atrakcje w strefie bezpieczeństwa, a wśród nich: crash test w wirtualnej rzeczywistości oraz alkogogle, pozwalające zobaczyć świat oczami osoby nietrzeźwej. Piknik potrwa do godziny 22:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Jak co roku motywem przewodnim wydarzenia jest Czerwona Nitka, która odzwierciedla więź łączącą wszystkich ludzi. Symbolizuje ona fakt, że w społeczeństwie są osoby oddające krew i warto zainspirować się ich postawą. Rosnąca świadomość w zakresie zapotrzebowania na krew i jej składniki oraz większa liczba dawców to czynniki, które sprawią, że czerwona nić oplecie i połączy całą Polskę

Tylko w ciągu jednego roku w Polsce wykonuje się ok. 1,7 mln przetoczeń krwi i jej składników, które ratują życie i zdrowie ludzkie. Krew pomaga nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób, takich jak nowotwory oraz schorzenia o podłożu immunologicznym. Dlatego, jeśli oddajesz krew, nie czekaj do 15 czerwca 2019 i już dziś podziel się krwią i zachęć bliskich do Honorowego


Ogólnopolska kampania promująca honorowe krwiodawstwo “Twoja krew, moje życie” jest realizowana w ramach programu polityki zdrowotnej “Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020” finansowanego przez ministra zdrowia. Realizatorami kampanii społecznej są Narodowe Centrum Krwi oraz 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. “Trasa Czerwonej Nitki” to cykl wydarzeń organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej “Twoja krew, moje życie” przez Ministerstwo Zdrowia, Narodowe Centrum Krwi oraz 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ich celem jest przypomnienie Polakom, jak ogromną wagę ma honorowe oddawanie krwi, a także zachęcenie ich do włączenia się w bezinteresowne pomaganie chorym i potrzebującym.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Discover more from Honorowe krwiodawstwo i krwiolecznictwo

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading