Wampiriada 2015

Wampiriada we Wrocławiu

   Wampiriada jest jedną z największych akcji charytatywnych w Polsce organizowanych w całości przez środowiska akademickie. Rokrocznie odbywają się jesienne i wiosenne zbiórki krwi podsumowane majowym finałem. W tym roku w czasie edycji jesiennej 5,7 tysiąca osób oddało ponad 2.5 tysiąca litrów krwi. Studenci z 35 uczelni w 14 województwach nie tylko sami oddają honorowo krew, ale także zachęcają do tego innych. Myśl przewodnią naszej akcji wyraża hasło “podaj dalej”, ponieważ do promowania honorowego krwiodawstwa chcemy również zaangażować osoby, które krwi oddawać nie mogą lub nigdy wcześniej tego nie robiły. Podać dalej należy nie tylko krew, ale i ideę.
   Wiosenne zbiórki krwi będą trwały do końca maja i zostaną podsumowane Piknikiem Charytatywnym, który odbędzie się 31 maja br. w Warszawie w Parku Skaryszewskim. Inicjatywie towarzyszyć będzie terenowa akcja zbiórki krwi połączona z możliwością zgłoszenia w Rejestrze Dawców Szpiku. Będzie to także okazja, aby podziękować wszystkim krwiodawcom i osobom, dzięki którym przyczynimy się do zwiększenia zasobów krwi w polskich szpitalach. Krwiodawcy otrzymają drobne upominki i poczęstunek, a następnie będą mogli zrelaksować się w specjalnie przygotowanej strefie wypoczynku. Wszyscy uczestnicy pikniku będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy o honorowym krwiodawstwie, wolontariacie i zdrowym stylu życia poprzez udział w krótkich szkoleniach, rozmowy ze specjalistami, pracownikami fundacji, czy degustację zdrowej żywności. Planujemy także serię koncertów lokalnych zespołów, plenerowy pokaz filmowy oraz spotkania z Ambasadorami projektu wspierającymi ideę dobroczynności, do których należą między innymi Otylia Jędrzejczak i Kasia Kwiatkowska.
   Patronat Honorowy nad Wampiriadą objął Wojewoda Mazowiecki, Narodowe Centrum Krwi oraz Polski Czerwony Krzyż, staramy się także o Patronat Honorowy Ministra Zdrowia, który jest nam przyznawany rokrocznie. Ogólnopolskie zbiórki krwi realizowane są we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Organizatorem akcji jest Niezależne Zrzeszenie Studentów, które od 34 lat działa na rzecz integracji i rozwoju środowisk studenckich. Tworzą je osoby o nieprzeciętnej wyobraźni, szalonych pomysłach i niezaspokojonej ciekawości świata, którym przyświeca motto “NZS – nie zmarnuj studiów”. Zależy nam, aby aktywnie wpływać na otaczającą nas rzeczywistość, dlatego wspólnie realizujemy wiele wartościowych przedsięwzięć o charakterze charytatywnym, kulturalnym, edukacyjnym i biznesowym.
Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę: wampiriada.info i facebooka: facebook.com/NZSWampiriada oraz na stronę organizacji: nzs.org.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Discover more from Honorowe krwiodawstwo i krwiolecznictwo

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading