W roku 2010 Strażacy oddali 6.162 litrów krwi

W dniu 17 grudnia 2010 roku, w sali konferencyjnej biura Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, odbyło się spotkanie z laureatami V edycji Programu Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie “Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”.

Tegoroczny efekt wspólnych działań jednostek Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz struktur Polskiego Czerwonego Krzyża to 6.162 litry krwi oddane przez strażaków ochotników, zawodowców, a także inne osoby przez nich zachęcone.

W uroczystości wzięli udział: Jerzy Miller, Mister Spraw Wewnętrznych i Administracji; Zbigniew Sosnowski, Podsekretarz Stanu w MSWiA; Edyta Muszyńska i Magdalena Kąklewska-Brodawka z Wydziału Nadzoru nad Ratownictwem i Ochroną Ludności Departamentu Analiz i Nadzoru MSWiA. Instytut Hematologii i Transfuzjologii reprezentowały Karolina Janik i Marta Chojnacka, a Narodowe Centrum Krwi – Jerzy Rak.

Program “Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” zainicjował Polski Czerwony Krzyż w 2006 roku, zapraszając do współpracy Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Celem programu było dotarcie z promocją i organizacją honorowego krwiodawstwa do lokalnych środowisk poprzez jednostki strażackie w całym kraju.

W 2010 roku, w piątej już edycji programu “Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”, strażacy oddali ponad 6 tysięcy litrów bezcennego leku. Łącznie, wszystkie dotychczasowe edycje Programu wzbogaciły publiczną służbę krwi o 23.704 litry płynnej tkanki.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Discover more from Honorowe krwiodawstwo i krwiolecznictwo

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading