Krew dla Ukrainy

AKTUALIZACJA 02.03.2022:

Szanowni Państwo!

Polska służba krwi jest przygotowana do udzielenia wsparcia w zakresie krwi i jej składników. Wszelkie działania podejmowane są w porozumieniu i zgodnie z zapotrzebowaniem.

Na chwilę obecną stany magazynowe krwi i jej składników w całej Polsce są wystarczające. W celu racjonalnego gospodarowania zasobami krwi i jej składników prosimy o bieżące sprawdzanie zapotrzebowania na krew i jej składniki, które jest publikowane na stronach internetowych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa celem dostosowywania oddawania krwi do aktualnych potrzeb.

Szczególnie ważna jest ścisła współpraca z publiczną służbą krwi w zakresie dostosowywania pobierania krwi i jej składników do zmieniającego się zapotrzebowania.

Dziękujemy za wielkie serca i pełną gotowość do honorowego oddawania krwi i jej składników.


AKTUALIZACJA 25.02.2022:

Szanowni Państwo

            Narodowe Centrum Krwi uprzejmie informuje, że publiczna służba krwi na bieżąco analizuje zmieniającą się sytuację i dostosowuje działania do aktualnych potrzeb w zakresie leczenia krwią i jej składnikami.

            Honorowi Dawcy Krwi w Polsce są ofiarni, aktywni i zawsze odpowiadają na potrzeby osób wymagających leczenia krwią i jej składnikami. Należy podkreślić, że honorowe krwiodawstwo to misja i odpowiedzialność – odpowiedzialność za zdrowie i życie drugiego człowieka.

            Polska służba krwi jest przygotowana do udzielenia wsparcia w zakresie krwi i jej składników. Wszelkie działania podejmowane są w porozumieniu i zgodnie z zapotrzebowaniem.

            Prosimy o bieżące sprawdzanie zapotrzebowania na krew i jej składniki, które jest publikowane na stronach internetowych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa celem dostosowywania oddawania krwi do aktualnych potrzeb.

Z wyrazami szacunku,

Narodowe Centrum Krwi

89 komentarzy do “Krew dla Ukrainy”

  • Witam serdecznie!
   Obecnie służba krwi na Ukrainie nie potrzebuje z zewnątrz pomocy jeżeli chodzi o krew. Możecie jednak Państwo zorganizować akcję, która spowoduje zapełnienie naszych banków krwi tak by w razie potrzeby można było ją wysłać gdy poproszą o pomoc w tej kwestii.

   Odpowiedz
    • Oficjalny komunikat od ukraińskiej strony:
     KOMUNIKAT:
     – Od 28 lutego ukraińskie centra krwiodawstwa przejdą do fazy ?utrzymania? i będą pobierać krew głównie z ujemnym czynnikiem Rh.
     – Dzięki wspólnemu wysiłkowi powstały w krótkim czasie zapasy składników krwi, które teraz w pełni odpowiadają potrzebom z uwagi na obecną sytuację.
     – Serdecznie dziękujemy za każdy oddany krwiodawstwo, aby zaspokoić potrzeby zarówno Sił Zbrojnych Ukrainy, agencji bezpieczeństwa, jak i potrzeby cywilów!
     – Jednak w razie konieczności Ministerstwo Zdrowia i Ukraińskie Centrum Koordynacji Transplantacji zwrócą się do obywateli o oddawanie krwi za pośrednictwem oficjalnych stron internetowych

     Odpowiedz
 1. Dzień dobry,

  czy w Płocku jest punkt, w którym można oddać krew na rzecz Ukrainy?
  Wraz z grupą znajomych chcielibyśmy wesprzeć akcję w ten sposób.

  Odpowiedz
  • Witam serdecznie!
   Zależy z jakiej grupy leków przyjmujesz preparaty. Część powoduje dyskwalifikację a część nie. Lekarz w punkcie ma spis. Jeżeli nie chcesz iść na darmo skontaktuj się z punktem.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Discover more from Honorowe krwiodawstwo i krwiolecznictwo

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading