Badanie potrzeb dawców krwi oraz kandydatów na dawców

Przedmiotowa ankieta jest narzędziem badawczym mającym na celu pozyskanie wiedzy na temat potrzeb dawców krwi oraz kandydatów na dawców pod kątem informatyzacji publicznej służby krwi, w związku z planowanym projektem pod nazwą: e-krew ? informatyzacja publicznej służby krwi oraz rozwój nadzoru nad krwiolecznictwem.

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa biorców krwi, w związku z poprawą szybkości przesyłania danych jak również poprawy jakości obsługi w centrach, poprzez wdrożenie elektronicznego umawiania wizyty w centrum krwiodawstwa oraz dostęp do informacji o bieżącym zapotrzebowaniu na krew i jej składniki a także przyczyni się do skrócenia czasu oczekiwania pacjenta na przetoczenie składnika krwi.

Uprzejmie prosimy o rzetelne wypełnienie ankiety. Wypełnienie ankiety polega głównie na oznaczeniu pól przy właściwych odpowiedziach. Proszę o wypełnienie ankiety do dnia 2016-02-29.

Ankieta składa się z 15 pytań

Link pod którym znajduje się ankieta: https://docs.google.com/forms/d/1e3Nb4vqH41nWJcDU1VJQAZ_CheFA2pUaEC4XZMIG_z8/viewform?c=0&w=1

Badanie potrzeb dawców krwi oraz kandydatów na dawców
Badanie potrzeb dawców krwi oraz kandydatów na dawców

2 komentarze do “Badanie potrzeb dawców krwi oraz kandydatów na dawców”

    • Witam serdecznie!
      Oto wyjaśnienie po co i co ma zapewnić nowy system tworzony z myślą o krwiodawstwie i krwiolecznictwie.

      System e-krew zastąpi wszystkie przestarzałe technologie informatyczne funkcjonujące dotychczas w centrach krwiodawstwa – mówi dr n. farm. Jolanta Antoniewicz-Papis, dyrektor Narodowego Centrum Krwi.
      W dwóch centrach krwiodawstwa działają aplikacje mające już około 6 lat. Natomiast w pozostałych centrach funkcjonuje oprogramowanie, które ma aż ponad 20 lat. Wymaga ono wymiany. System e-krew ma więc zastąpić wszystkie przestarzałe technologie informatyczne dotychczas funkcjonujące w centrach krwiodawstwa. Dla systemów informatycznych maksymalny czas funkcjonowania jest szacowany na dziesięć lat. System e-krew połączy funkcjonalności w zakresie lecznictwa i ograniczania kosztów. Poprawi dostęp do aktualnych stanów magazynowych krwi i jej składników. W tej chwili aktualizacja tych danych odbywa się raz dziennie. System e-krew będzie dokonywał aktualizacji na bieżąco. Narodowe Centrum Krwi i każdy jego oddział będzie posiadał informacje o tym, gdzie w danej chwili dostępna jest potrzebna krew lub jej składnik. Informatyczny system e-krew usprawni przepływ informacji pomiędzy placówkami medycznymi i służbami krwiodawstwa. Poinformuje o ilości krwi poszczególnych grup. Zsynchronizuje czas pobrania i podania krwi, a także jej składników. Prace nad kosztującym 111 mln zł projektem e-krew ruszą w tym roku.

      Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Discover more from Honorowe krwiodawstwo i krwiolecznictwo

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading