“Kryształowe Serce” – zmiany od 1 stycznia

Kryształowe Serce – zmiany od 1 stycznia 2011

1. Wyróżnienie “Kryształowe Serce” (w formie stylizowanego serca) może być przyznane za wybitne zasługi w rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Mogą je otrzymać osoby fizyczne, które:

* prowadzą systematyczną, aktywną działalność propagandową w PCK i posiadają:

– krwiodawcy odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi I stopnia lub równoważną z jej odznakę ZHDK w rozumieniu rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 19 października 2006 r i 15 lat udokumentowanego członkostwa zwyczajnego w PCK

– pozostali działacze 25 lat udokumentowanego członkostwa zwyczajnego w PCK,

* w sposób konkretny przyczyniły się do realizacji zadań czerwonokrzyskich a w szczególności do rozwoju honorowego krwiodawstwa.

Wyróżnienie “Kryształowe Serce” przyznaje z upoważnienia ZG PCK, raz w roku Kapituła, którą stanowi Prezydium Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa. Kapitule przewodniczy Przewodniczący KR HDK. Do wręczania “Kryształowego Serca” upoważnieni są członkowie Prezydium Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa – oraz prezes lub wiceprezes zarządu PCK.

Zasady nadawania wyróżnienia “Kryształowe Serce”
Pokrywanie kosztów wyróżnienia “Kryształowe Serce”
Wniosek o nadanie wyróżnienia “Kryształowe Serce”

Kryształowe Serce
Kryształowe Serce

8 komentarzy do ““Kryształowe Serce” – zmiany od 1 stycznia”

 1. Ale nie wymieniono że należy posiadać odznaki Honorowe PCK IV ,III i II stopnia za działalność w PCK na rzecz Honorowego Dawstwa Krwi i nie powiedziane że to otrzymasz bo w większości dostają władze miast księża i pamiętam że otrzymał to Serce Kardynał Glęp tylko za co ? i nie wszystkie Zarządy Rejonowe posiadają pieniądze na takie serce więc zapomni Dawco .

  Odpowiedz
 2. Grzegorz ZHDK Zasłużony Dla Zdrowia NARODU. Jestem dawcą tak długo że sam już nie pamiętam ile to trwa. Panowie z całą mocą podkreślam to co Panowie robicie na tym forum to jest ŻENADA .GWARANTUJE że to na czym Panom tak bardzo zależy samo do Was trafi tylko tżeba się skoncentrować na tym co tak naprawdę chcemy robić dla INNYCH! Jeśli nasze działania są powodowane zaspokojeniem własnego EGO to ta droga nie jest dla nas i doborze jest z niej zawrócić zrobić coś innego to co będzie nas dowartościowywać. Pozdrawiam Grzegorz B.

  Odpowiedz
 3. Marku Honorowe Krwiodawstwo jest nr1. Lecz nie każdy może oddawać. Są tacy dzięki którym wielu nowych krwiodawcow pojawiło się na Akcjach lub w rckik i im też należy się docenienie. Bo kto może to pomoże kto nie może to niech wspiera…. Odznaki są dla krwiodawcow a inne dla działaczy. Jeśli myślisz że pieniądze ze składek klubowych są na imprezy to jesteś w błędzie. My organizujemy za to konkursy, dla krwiodawcow a nagrody niestety kosztują, prąd też, paliwo itp…

  Odpowiedz
 4. Czytajac to wszystko to myślałem tak jak większość że gdzieś kiedyś dostanę jakiś krzyż zasługi a tu….przykro trochę ,

  Odpowiedz
 5. Marek – jak czytam takie rzeczy to mózgownica mi się lasuje. Krew oddaje się dla chęci RATOWANIA ŻYCIA a nie ot tak, by sobie blaszek nazbierać. Odznaczenia są miłym dodatkiem do samego faktu oddawania krwi. Co do działalności klubów – i w tym temacie również masz mylne podejście. Natomiast jeśli klub jest dla Ciebie bleee – zostań po prostu wolontariuszem i uczciwie ZAPRACUJ na te odznaczenia – jak wszyscy którzy je otrzymują.

  Odpowiedz
 6. witam
  to znaczy ze zwykły krwiodawca nie ma szans na te odznaczenie bo trzeba działać
  większość działaczy nie ma nawet kropli krwi oddanej a za działalność dostają odznaczenia
  ja nie chce nalezec do zadnego klubu bo wiem na co idą pieniądze z składek (właśnie na imprezki dal działaczy)
  ja mam oddane ponad 42 litry i po co mam dalej oddawać skoro ważniejsze odznaczenia dostają działacze

  Odpowiedz
  • Oddajesz by pomagać innym? czy oddajesz dla orderów?
   Generałem nie będziesz . . .
   Bądź człowiekiem i pomagaj drugiemu człowiekowi. . . Uśmiech drugiej osoby powinien być dla Ciebie najważniejszym odznaczeniem!

   Odpowiedz
   • Każdy oddaje krew z myślą by pomóc innym, bo chyba nie dla tych czekolad czy checi zysku. Ale miło by było po tylu latach i litrach oddanej krwi i jej czynników, dostać taka odznakę.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Discover more from Honorowe krwiodawstwo i krwiolecznictwo

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading