Krewki piłkarz

Fundacja Football Academy już po raz drugi realizuje ogólnopolski projekt pod nazwą
Fundacja Football Academy już po raz drugi realizuje ogólnopolski projekt pod nazwą ?Krewki Piłkarz?.

   Fundacja Football Academy już po raz drugi realizuje ogólnopolski projekt pod nazwą “Krewki Piłkarz”. To przedsięwzięcie, którego nadrzędnym celem jest podnoszenie świadomości społecznej w zakresie krwiodawstwa oraz zachęcanie ludzi do oddawania krwi podczas specjalnych wydarzeń – akcji zbiórki krwi – organizowanych we współpracy z Narodowym Centrum Krwi oraz Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

   Rok temu Football Academy zebrała około 150 litrów krwi. Tym razem organizatorzy chcą poprawić ten wynik. W tegorocznej akcji, która będzie się odbywać w majowe i czerwcowe weekendy bierze udział dwanaście polskich miast. Oto miejsca gdzie Krwiodawcy znajdą ambulans do poboru krwi:

15.05 (piątek) Grudziądz
15.05 (piątek) Dąbrowa Tarnowska
30.05 (sobota) Żory
30.05 (sobota) Chojnów
07.06 (niedziela) Bielsko-Biała
07.06 (niedziela) Olszanka
12.06 (piątek) Szubin
13.06 (sobota) Legnica
20.06 (sobota) Zawiercie
20.06 (sobota) Wałbrzych
21.06 (niedziela) Zamość
21.06 (niedziela) Opole

   Krew ratuje życie! Codziennie potrzebują jej setki, a może nawet tysiące chorych w całej Polsce. Choć to bezcenny lek, niestety jeszcze nikomu nie udało się go wytworzyć syntetycznie. Dlatego tak bardzo ważne jest oddawanie krwi – przez każdego, kto tylko może i w każdej ilości. Krew to dar, który może ocalić życie drugiego człowieka, ale również nasze własne. Warto o tym pamiętać i robić wszystko, żeby krwi w placówkach medycznych nigdy nie zabrakło. Warto zatem znaleźć dogodny dla siebie czas i lokalizację, aby – korzystając przy okazji z przewidzianych atrakcji sportowych – wesprzeć tę szczytną inicjatywę.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Discover more from Honorowe krwiodawstwo i krwiolecznictwo

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading