Ankiety dla dawców krwi

krwiodawstwo

Przed oddaniem krwi lub jej składników kandydat na dawcę musi każdorazowo wypełnić ankietę dotyczącą jego stanu zdrowia. Ankieta jest pobierana w okienku rejestracji. Znajdują się w niej pytania które krwiodawca musi starannie przeczytać a następnie na nie rzetelnie i zgodnie z prawdą odpowiedzieć. Oprócz informacji o przebytych chorobach i obecnym stanie zdrowia w formularzu podaje się również swoje dane osobowe, które zostają umieszczone w zbiorze danych osobowych prowadzonym przez dane Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Pytania w arkuszach w poszczególnych RCKiK mogą się nieznacznie od siebie różnić.

Przykładowe pytania jakie możecie znaleźć w kwestionariuszu dla dawcy możecie zobaczyć na stronie: http://www.darkrwi.info.pl/kwestionariusz/

Podziel się na:Share on Facebook21Share on Google+1Tweet about this on Twitter1Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

16 myśli nt. „Ankiety dla dawców krwi

 1. Patrycja

  Witam, chciałabym zadać jedno ważne pytanie. Bardzo bardzo chciałabym móc oddawać krew czy zostać potencjalnym dawcą szpiku, ale nie jestem pewna czy mogę. Mam niewielką łuszczycę. Nie jest ona w żaden sposób leczona. Słyszałam z różnych źródeł różne informacje, także to jest dla mnie niejasne : „choroby autoimmunologiczne nie poddające się dobrej kontroli leczniczej ? do indywidualnego ustalenia”.

  Odpowiedz
 2. Monika

  Witam, chciałabym oddać krew ze wskazaniem. Gdzie powinnam się udać? Potrzebne jest mi do tego jakieś zaświadczenie?
  Dodam, że najbliższy punkt oddania krwi znajduje się w odległości ponad 30 km ode mnie, dlatego chciałabym się dowiedzieć, czy mogłabym to zrobić gdzieś bliżej, w przychodni, lub ośrodku zdrowia, ewentualnie szpitalu.

  Odpowiedz
 3. Natalia

  Mam pytanie pare lat temu oddawałam krew , gdyz wrodzinie mamy honorowych dawców krwi i chciałam to kontynłowac . Podczas badan wyszedł jakiś błąd serologiczny i wpisali mnize ma żółtaczke typu b potem z warszawy albo poznania dostalam badania ze jest wszystko w pozadku ze to tylko blad. Lekarz z opola mnie nie wykreślił i w woj opolskim niemoge odawac krwi a w innych moge jak to zrobic abym w soim woj mogla oddawc krew??

  Odpowiedz
  1. krwiodawca Autor wpisu

   Witam serdecznie!
   Tak. Padaczka jest powodem stałej dyskwalifikacji.

   Poważne choroby układu pokarmowego (w tym schorzenia wątroby), oddechowego, moczowego, nerwowego (szczególnie padaczka, nawracające choroby psychiczne, organiczne schorzenia układu nerwowego oraz przewlekłe choroby OUN ? ośrodkowego układu nerwowego).

   Odpowiedz
 4. Marek

  Witam,
  czy pobyt w Bułgarii we wrześniu tego roku dyskwalifikuje mnie do oddania krwi na przełomie październik/listopad tego roku?

  Odpowiedz
 5. Zuza

  Witam, czy usunięcie woreczka żółciowego dyskwalifikuje mnie na 6 miesięcy z oddawania krwi?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 6. Alicja

  Witam, mam pytanie odnośnie przeciwwskazań do oddawania krwi. Czy kołatanie serca, które zdarza się średnio 3/4 razy w tygodniu (czasami częściej) wyklucza mnie z możliwości oddania krwi?

  Odpowiedz
  1. krwiodawca Autor wpisu

   Witam serdecznie!
   Powinnaś zadzwonić do RCKiK i poprosić o połączenie bezpośrednie z lekarzem. Niestety możesz zostać zdyskwalifikowana. Dodatkowo mam pytanie: czy jesteś w związku z tymi problemami z sercem pod kontrolą lekarza specjalisty?

   Odpowiedz
 7. Seliga Rafal

  Od dalej 50litrow krwi i jej skladnikow i jestem bardzo dumny ile osobom dalem życie.
  Zachęcam do oddania KRWI

  Odpowiedz
 8. Joanna Hoffman

  Witam, czy osoby z niedoczynnością tarczycy mogą oddać krew (BRh-). Osoba jest pod stałą opieką endokrynologa, niedoczynność jest leczona (przyjmowanie Eutyroxu 75), parametry krwi są w normie.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  1. krwiodawca Autor wpisu

   Witam serdecznie!
   Niedoczynność tarczycy stanowi przeciwwskazanie do oddawania krwi. Oczywiście każdy lekarz podejmuje decyzję na podstawie wywiadu z pacjentem. Przyjmowanie leku też może być problemem. Nie pobiera się w tym okresie od dawcy krwi. Najlepiej zapytaj się w punkcie w którym chcesz oddać. Jeżeli masz daleko to zadzwoń aby nie iść na próżno.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz